ЗНАМ'ЯНКА ДРУГА - селище міського типу (з 1938року), центр селищної Ради. Підпорядкована Знам'янській міській Раді, розташована а 7 км на захід від районного центру і залізничного вузла Знам'янка. Залізпичний роз'їзд. Через селище проходить автошлях Знам'янка - Кіровоград. Населення - 7 тис. чоловік. Селищній Раді підпорядкований населений пункт Водяне.
У селищі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Кірова, за яким закріплено 3286 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3169 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві свинини. Щороку тут відгодовується до 9 тис. голів свиней. Тут виросло ціле містечко тваринників з їдальнею, гуртожитком, магазином, душовими, фруктовим садом і скверами.
Ще 1861 року в Водяному засновано Чорно- ліське лісництво. Флору Чорного лісу досліджували ботаніки Г. І. Танфільєв, І. К. Печорський, В. С. Доктуровський. Ґрунтознавець В. В. Докучаєв тут вивчав штучне заліснення степу, гідролог К. І. Отоцький - гідрорежим грунту. Тепер у селі міститься центральна садиба Чорно- ліського лісгоспзагу, організованого 1960 року на базі лісгоспу. Чорноліський лісгоспзаг, за
яким закріплено понад 26 тис. га угідь,- один з найважливіших центрів вітчизняної лісогосподарської практики, об'єкт дослідження для лісівників, ґрунтознавців, ботаніків, гідрологів та орнітологів. На базі господарства, яке складається з 7 лісництв, ще з 80-х років XIX ст. діє школа лісівників.
У середній і восьмирічній школах навчаються 895 дітей, працюють 72 вчителі. Є будинок культури на 350 місць, бібліотека з фондом 30,7 тис. книг, амбулаторія, відділення зв'язку, магазини, майстерня побутового обслуговування, ресторан
1 кафе. Поблизу селища, в урочищі Прудках, розташовані протитуберкульозний санаторій «Лісне» та спортивний табір обласного значення.
У Знам'янці Другій - 86 комуністів і 152 комсомольці.
Засноване село на початку XVIII ст. вихідцями з центральної Росії.
У лютому 1918 року у Знам'янці Другій встановлено Радянську владу.
Близько 250 жителів воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 200 з них нагороджені орденами і медалями. Уродженець Знам'янки Другої І. Ф. Ананьєв за мужність і відвагу, виявлені в бою за югославське село Драж, посмертно удостоєний звання Героя Радянського Союзу. У селищі похований Герой Радянського Союзу М. П. Панарін родом з Татарської АРСР, який загипув під час визволення Знам'янки Другої. В роки тимчасової окупації в селі діяла підпільно-диверсійна група «За Батьківщину» на чолі з колишнім військовослужбовцем Г. Ф. Соколюком. Патріоти проводили агітаційну роботу серед населення, розповсюджували листівки та зведення Радінформбюро, діставали зброю, продукти харчування для партизанського з'єднання ім. Ворошилова, робили напади на ворожі загони, брали безпосередню участь у визволенні від гітлерівців міста Знам'янки і селища. Біля с. Водяного споруджено обеліск партизанам, які полягли в боях проти фашистів.
Дивиться також інші населені пункти району: