Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Богданівка

БОГДАНІВКА- село, центр сільської Ради, розташоване на річці Інгульці, за 10 км від районного центру і за 22 км від залізничної станції Рядова. Населення - 363 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Мала Ганнівка, Солдатське.
У Богданівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Петровського, за яким закріплено 2950 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2400 га орної землі. Це господарство зернового напряму. Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво. 33 колгоспники за самовіддану працю нагороджені орденами й медалями.
У восьмирічній школі 11 вчителів навчають 105 дітей. Є будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, магазин. Партійна організація об'єднує 35 комуністів, комсомольська - 19 членів ВЛКСМ.
Село засноване в середині XVIII століття.
Радянську владу в Богданівці встановлено в лютому 1918 року.
1929 року організована сільськогосподарська артіль ім. Петровського, яку очолив комуніст Г. П. Максимов, нагороджений орденом Червоного Прапора за активну участь у громадянській війні.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 150 жителів села, 22 з них загинули, 50 відзначені бойовими нагородами. Уродженець села В. Г. Косолапов - повний кавалер ордена Слави. В боях за визволення Богданівни загинув 681 радянський воїн, серед них 25 росіян, 74 українці, узбеки, поляки, литовці. На їх честь споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Богданівка