Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Приют

ПРИЮТ (до 1922 року - Приют Рівнянський) - село, центр сільської Ради, розташоване за 32 км на схід від районного центру і залізничної станції Новоукраїнка. Населення - 646 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вільний Гай, В'юнки, Куликова Балка.
У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Жданова, за яким закріплено 6151 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 5807 га орної землі. Господарство спеціалізується на тваринництві. 19 трудівників відзначені нагородами, серед них орденом Леніна - ланкова комсомольсько-молодіжної ланки Д. М. Донець, тракторист В. М. Репінський. У 1958 році бригада І. Ф. Ба- гаченка нагороджена Великою золотою медаллю Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
У середній школі 27 вчителів навчають 242 дітей. Є гуртожиток для учнів віддалених сіл, будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 8,1 тис. книг, фельдшерський пункт, кравецька майстерня, пошта, магазин, їдальня. У 2 партійних і 2 комсомольських організаціях об'єднано 43 комуністи і 67 члепів ВЛКСМ.
Перша письмова згадка про село належить до 1883 року.
Радянську владу в Приюті встановлено в лютому 1918 року.
68 жителів брали участь у Великій Вітчизняній війні і удостоєні урядових нагород, 21 з них загинув смертю хоробрих.

Сучасна карта - Приют