Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Катеринівка

КАТЕРИНІВКА (давні назви - Кузьміне, Богодарівка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Долинська. Населення - 397 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Богданівка, Очеретяне, Славне, Фалькове.
У Катеринівці міститься центральна садиба колгоспу «Росія», за яким
закріплено 3176 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2426 га орної землі. У господарстві вирощують озиму пшеницю, кукурудзу, соняшник, цукрові буряки. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. 16 колгоспників нагороджені орденами й медалями.
У восьмирічній школі 14 вчителів навчають 120 дітей. Є будинок культури, клуб, бібліотека з фондом 9620 книг, дитячий садок, медичний пункт, відділення зв'язку, 2 магазини. У партійній організації - 31 комуніст, у двох комсомольських - 49 членів ВЛКСМ.
Катеринівка заснована на початку XIX століття.
Радянську владу встановлено на початку березня 1918 року.
1929 року в селі створено ТСОЗ у складі 26 членів, на базі якого через рік виник колгосп. У 1939-1940 рр. механізатори артілі О. П. Валовий, І. О. Валовий, М. Є. Овчаренко, чабан У. О. Поправка були учасниками Всесоюзної сільськогосподарської виставки в Москві.
206 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 103 з них відзначені бойовими нагородами, 68 загинули. У Катеринівці
встановлено пам'ятник воїнам, які полягли під час її визволення.

Сучасна карта - Катеринівка