Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Володимирівка

ВОЛОДИМИРІВКА- село, центр сільської Ради, розташоване за 28 км на північний захід від Кіровограда і за 17 км від залізничної станції Шостаківка. Населення - 744 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Аврамівка, Миронівка, Могутнє, Олександрівка.
У Володимирівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Куйбишева, за яким закріплено 3130 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2927 га орної землі. Господарство зерно-бурякового напряму. Розвинуте тваринництво. За трудові успіхи 22 чоловіка нагороджені орденами і медалями. Ордена Леніна удостоєний комбайнер колгоспу ім. Петровського (центральна садиба - у с. Могутньому) Г. Г. Бєліков.
У середній школі навчаються 244 учні, працюють 20 вчителів. Є клуб відмінної роботи, дві бібліотеки з фондом 7,6 тис. книг, дільнична лікарня на 25 ліжок, побутовий комбінат, 3 магазини, поштове відділення, радіовузол. У 2 партійних організаціях села налічується 35 комуністів, у 2 комсомольских - 81 член ВЛКСМ.
Село засноване в кінці XVIII століття.
В січні 1918 року у Володимирівці встановлено Радянську владу.
Весною 1919 року виникла одна з перших в Єлисаветградському повіті сільськогосподарська комуна. Організатором її був І. С. Компанієць, завідуючий земельним відділом Єлисаветградського повітового виконавчого комітету. 1928 року організовано машинно-тракторне товариство, наступного року - колгоспи «Ленінська праця», «Червоний робітник», «Червоні віхи». У 1936 році створено МТС ім. Горького, яку протягом 18 років очолював О. Ф. Борщ, нагороджений орденом Леніна.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 107 жителів села, 45 з них загинули, близько 60 нагороджені орденами й медалями. Воїнам- визволителям споруджено пам'ятник.
Вихідцем з Володимирівки є український радянський письменник Л. М. Тендюк і лауреат Державної премії Української РСР ім. Т. Г. Шевченка, заслужений артист УРСР К. Й. Паро- коньєв. У с. Аврамівці народився доктор економічних наук професор В. П. Теплицький.

Сучасна карта - Володимирівка