Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Небелівка

НЕБЕЛІВКА (давня назва - Компанійці) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Небелівці, за 19 км на захід від районного центру і за 35 км від залізничної станції Умань. Населення - 1486 чоловік.
У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Жданова, за яким закріплено 3365 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3147 га орної
землі. Тут вирощують зернові і технічні культури. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. Допоміжні галузі - овочівництво, птахівництво. 79 колгоспників відзначені урядовими нагородами, серед них доярка К. К. Куреляк - орденом Леніна.
Є восьмирічна школа, де 16 вчителів навчають 252 дітей, будинок культури на 300 місць,
2 бібліотеки фельдшерсько-акушерський пункт,
3 магазини, пошта, швейна майстерня.
У парторганізації об'єднано 45 комуністів, у двох. комсомольських - 85 членів ВЛКСМ. Село засноване у другій половині XVIII століття. Радянську владу в Небелівці встановлено в лютому 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 308 жителів билися проти фашистських загарбпиків, 160 з них не повернулися з фронту, 140 нагороджені орденами й медалями. Уродженцю села П.С. Гришку за мужність під час визволення Будапешта посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його іменем названа місцева школа. Споруджено пам'ятник воїнам - визволителям села.
Поблизу Небелівки виявлені залишки ранньо-слов'янського поселення черняхівської культури (II-VI ст. н. ери).

Сучасна карта - Небелівка