ГОЛИКОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 14 км на південний захід від районного центру і залізничної станції Фундукліївка. Населення - 961 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Бандурове, Кримки.
У Голиковому міститься центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», за яким закріплено 5102 га сільськогосподарських угідь, з них 3740 га орної землі. Виробничий напрям господарства - хліборобство і тваринництво. 80 чоловік нагороджені орденами й медалями, серед них голова колгоспу І. Ю. Безлюдько - орденом Жовтневої Революції.
Працюють середня школа, де 22 вчителів навчають 224 учнів. Є будинок культури, бібліотека
з фондом 8626 книг, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, відділення зв'язку, З магазини. У партійній організації - 62 комуністи, у 2 комсомольських - 85 членів ВЛКСМ.
Село виникло в середині XVIII століття. В лютому 1918 року в Голиковому встановлено Радянську владу.
В 1923 році створено артіль «Борець».
У Великій Вітчизняній війні брали участь 338 жителів села, 223 з них відзначені бойовими нагородами. Уродженець с. Кримки - Герой Радянського Союзу танкіст С. Г. Цупренко в боях біля озера Балатону протягом 12-13 березня 1945 року знищив 7 танків і до 70 солдатів ворога. Під час тимчасової окупації, у 1943 році, в Комсомольському лісі поблизу села базувався партизанський загін ім. Ворошилова (командир А. С. Куценко). Серед 12 жителів Голикового у загоні воював і піонер А. Дубицький, який загинув під с. Підлісним. У Кримках діяла підпільна група, яка в 1943 році переросла в партизанський загін. 17 листопада того ж року гітлерівці розстріляли 48 жителів села. Вшановуючи пам'ять полеглих в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, трудящі села встановили пам'ятники воїнам-визволителям, 124 загиблим воїнам-односельцям і обеліск Слави жертвам фашистського терору.
Біля Кримок знайдено скарб римських монет II ст. н. е., виявлено ранньослов'янське поховання черняхівської культури (II-VI ст. н. ери).
Дивиться також інші населені пункти району: