ОЛЕКСАНДРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Боковеньки, за 12 км на схід від районного центру і залізничної станції Долинська. Населення - 1065 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Новомихайлівка і Новошевченйове.
В Олександрівні міститься центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, за яким закріплено 6702 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 5787 га орної землі. Виробничий напрям господарства - вирощування зернових і технічних культур, м'ясо-молочне тваринництво. З допо
міжних підприємств діє млин. 19 колгоспників за трудові успіхи нагороджені орденами й медалями.
У середній школі на 480 учнівських місць працюють 24 вчителі. Є клуб, дві бібліотеки, медпункт, пологовий будинок, 2 дитячі садки, пошта, майстерня побутового обслуговування, два магазини. В селі - 69 комуністів і 87 комсомольців.
Утворилося село на початку XX ст. після злиття населених пунктів Добрянки (заснована у 1756 році) і Наталівки (заснована у 1836 році).
Радянську владу тут встановлено в кінні лютого 1918 року. У 1921 році в Олександрівці створено сільськогосподарську комуну ім. Шевченка у складі 100 членів, з них 2 комуністи і 22 комсомольці. Господарство мало 554 га земельних угідь. 1929 року на базі комуни засновано артіль ім. Шевченка - найстаріше колективне господарство в районі. За вирощування високих врожаїв зернових культур і розвиток громадського тваринництва в 1939 році колгоспи ім. Шевченка і «Вільний лан», а також члени артілей О. М. Каєнко, І. В. Людкевич, К. С. Майстренко, П. І. Романов були занесені до Почесної книги Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
Близько 200 жителів села боролися на фронтах Великої Вітчизняної війни, майже половина з них загинула смертю хоробрих, 95 відзначені бойовими нагородами. Під час тимчасової окупації німецько-фашистські загарбники завдали селу великих збитків: зруйнували школу, клуб, магазин, медпункт, тваринницькі ферми, міст через річку, розстріляли 18 мирних жителів, порубали і знівечили красу степового села - Олександрівський ліс площею 115 га. В Олександрівці та Новошевченковому споруджено пам'ятники воїнам-визволителям. У Новошевченковому, на місці табору військовополонених, де загинуло 439 чоловік, встановлено обеліск.
Дивиться також інші населені пункти району: