Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Черняхівка

ЧЕРНЯХІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Сугоклеї, за 6 км на південь від Кіровограда. Населення - 652 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Липове, Новопетрівка, Соколівське.
У Черняхівці міститься центральна садиба колгоспу «Україна», за яким закріплено 5076 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4494 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві молока і овочів. За трудові успіхи 16 чоловік відзначені урядовими нагородами. Двох орденів Леніна та ордена Жовтневої Революції удостоєний колишній голова колгоспу П. О. Сандул, ордена Леніна - доярка Т. В. Мацепа. Звання Героя Соціалістичної Праці присвоєно бригадиру тракторної бригади В. П. Мельниченку.
Є восьмирічна школа, де 11 вчителів навчають 97 дітей, клуб, бібліотека з фондом 7,2 тис. книг, медпункт, магазин. Партійна організація налічує 45 комуністів, комсомольська - 20 членів ВЛКСМ.
Черняхівка заснована наприкінці XVIII ст. переселенцями з Пензенської губернії.
В лютому 1918 року тут встановлено Радянську владу.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 57 жителів села, 49 відзначені нагородами. На честь 33 загиблих земляків у Черняхівці встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Черняхівка