Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Свирневе

СВИРНЕВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на південь від районного центру і за 7 км від залізничної станції Ємилівка. Населення - 1152 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Зелена Балка, Ново- голованівськ, Олексіївна.
У Свирневому - центральна садиба колгоспу «Україна», за яким закріплено 2866 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2760 га орної землі. Вирощуються зернові і технічні культури. Господарство спеціалізується на виробництві молока, м'яса, вовни. 36 колгоспників відзначені урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєна завідуюча свинофермою Н. К. Дибля.
Працюють середня школа, де 26 вчителів навчають близько 300 дітей, будинок культури на 500 місць, дві бібліотеки з фондом 13 тис. книг, побутова майстерня, три магазини. За роки Радянської влади 104 жителі Свирневого закінчили вузи і технікуми. Дві партійні організації налічують 58 комуністів, а дві комсомольські - 65 членів ВЛКСМ.
Перші відомості про Свирневе належать до другої половини XVIII століття.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
Понад 300 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни. За мужність і героїзм, проявлені в боях проти німецько-фашистських загарбників, 135 нагороджені орденами й медалями. На честь 169 загиблих воїнів-односельців споруджено монумент Слави.
У Свирневому народилися доктор технічних наук, професор В. М. Яворський, доктор істо
ричних наук С. А. Вольський та скульптор Д. С. Шевчук.

Сучасна карта - Свирневе