Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вищі Верещаки

ВИЩІ ВЕРЕЩАКИ - село, центр сільської Ради, розташоване у верхів'ї річки Тясьмину, за 18 км на схід від районного центру і за 15 км від залізничної станції Цибулеве. Населення - 1868 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Базікове, Бурякове, Любомирка, Настине.
У Вищих Верещаках міститься центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, за яким закріплено 5546 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3913 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві свинини. На тваринницьких фермах відгодовуються 7 тис. голів свиней, 875 голів великої рогатої худоби. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 96 чоловік удостоєні урядових нагород, в т. ч. ордена Леніна - комбайнер О. В. Бойко, завідуючий свинофермою М. Ф. Бойко, ордена Жовтневої Революції - голова правління І. В. Чапчай. Орденом Леніна нагороджено вчителя К. Г. Волосяна.
У середній і восьмирічній школах 30 вчителів навчають 260 дітей. Є будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 11 295 книг, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, два дитсадки, три магазини. У селі діє майстерня для виготовлення гончарного посуду, черепиці та ін. виробів з цементу. У парторганіза- ції - 60 комуністів, у 2 комсомольських - 81 член ВЛКСМ.
Село виникло на початку XVIII століття. Радянську владу тут встановлено в січні 1918 року.
У 1923 році створено кредитне товариство, наступного року - колгосп «Сучасний хлібороб». Згодом засновані колгоспи «Червона праця» та ім. Шевченка.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 400 жителів села. Встановлено пам'ятники воїнам-визволителям і 182 односельцям, які не повернулися до рідних домівок.
У селі народився генерал-лейтенант авіації П. В. Єрух. З Вищих Верещаків вийшов Герой Соціалістичної Праці коваль радгоспу «Кустанайський» І. А. Клименко.

Сучасна карта - Вищі Верещаки