Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Обознівка

ОБОЗНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Грузькій, за 14 км на північний захід від Кіровограда і за 10 км від залізничної станції Лелеківка. Населення - 1268 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Катеринівка, Лелеківка, Нове.
За колгоспом ім. Щорса, центральна садиба якого в Обознівці, закріплено 4689 га сільсько-господарських угідь, в т. ч. 4117 га орних земель. Господарство спеціалізується на виробництві молока та овочів. 9 колгоспників удостоєні урядових нагород.
На території сільради міститься рудник по видобутку вогнетривких глин.
У восьмирічній школі 16 вчителів навчають 146 дітей. Є консультаційний пункт районної заочної школи, будинок культури,
2 бібліотеки з фондом 9,9 тис. книг, медпункт, дитсадок,
3 магазини. У партійній організації - 58 комуністів, у комсомольській - 33 члени ВЛКСМ.
Обознівка заснована у 1770 році.
В січні 1918 року тут встановлено Радянську владу.
Перше колективне господарство «Новий світ» організоване 1923 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 114 жителів Обознівки, 75 з них нагороджені орденами й медалями. На честь воїнів- визволителів у селі встановлено пам'ятник, 48 загиблим землякам - обеліск Слави.
Уродженцем села є український фолькло- рист-музикознавець А. М. Конощенко (Грабенко, 1857-1932 рр.). Він записав близько тисячі народних - історичних, наймитських, рекрутських, робітничих, побутових та ін. пісень.

Сучасна карта - Обознівка