Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Губівка

ГУБІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване у верхів'ї річки Інгулу, за 20 км на схід від районного центру і за 30 км від залізничної станції Кіровоград. Населення - 982 чоловіка. Сільраді підпорядковане також село Вигода.
У Губівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Свердлова, за яким закріплено 5118 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4343 га орних і 107 га поливних земель. Господарство спеціалізується на відгодівлі свиней. Розвинуте також рільництво, провідними культурами є пшениця, кукурудза, цукрові буряки. За сумлінну працю орденами і медалями нагороджені 14 передовиків сільськогосподарського виробництва. Механізатори І. О. Маган і Г. П. Пиріг відзначені орденом Трудового Червоного Прапора.
У Губівці є середня школа, де навчаються 202 дітей і працюють 24 вчителі, клуб, бібліотека з фондом 11 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, 3 магазини. У сільській парторганізації налічується 40 комуністів, у двох комсомольських - 110 членів ВЛКСМ.
Поселення па місці Губівки виникло в середині XVIII століття.
Радянську владу встановлено в кінці лютого 1918 року.
Понад 400 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, з них 160 нагороджені орденами й медалями, 123 не повернулися в рідні домівки. Під час визволення села від німецько-фашистських загарбників загинули 147 радянських воїнів. На їх честь споруджено пам'ятник.
У Губівці народився і провів дитинство видатний пролетарський поет Д. Бєдний (Ю. О. При- дворов). Тут створено музей письменника, його ім'я присвоєно місцевій середній школі.
Біля села виявлено сарматське поховання (І-II ст. н. е.), досліджено кілька курганів кочівників XIV століття.

Сучасна карта - Губівка