Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Оситна

ОСИТНА (до 1875 року - Ларієве) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Оситній (ліва притока Великої Висі), за 20 км на південний схід від районного центру і за 12 км від залізничної станції Виска. Населення - 740 чоловік.
У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Кірова, за яким закріплено 2857 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2639 га орної землі. Господарство спеціалізується на хліборобстві й тваринництві. Розвинуте також садівництво й городництво. 38 колгоспників нагороджено орденами й медалями.
Працюють восьмирічна школа, де 15 учителів навчають 290 дітей. Є консультпункт заочної середньої школи, будинок культури, бібліотека з фондом 7,8 тис. книг, фельдшерський і акушерський пункти, дитячі ясла, 3 магазини. В Оситній - 19 комуністів і 51 комсомолець.
Засноване село у другій половині XVIII ст. переселенцями з Київщини та Полтавщини.
В Оситній Радянську владу встановлено у лютому 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни боролися проти фашистів 102 жителі Оситної, 92 з них відзначено бойовими нагородами. На честь 54 загиблих земляків у селі встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Оситна