Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Северинка

ВЕЛИКА СЕВЕРИНКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км від Кіровограда. Населення - 839 чоловік. Сільраді підпорядковані села Кандаурове, Лозуватка, Нововасилівка, Під- гайці, Підмогильне.
У Великій Северинці міститься центральна садиба колгоспу ім. Ульянова, який спеціалізується на виробництві молока і вирощуванні овочів. За господарством закріплено 5986 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 5100 га орної землі. За успіхи в колгоспному виробництві 15 трудівників
відзначені урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєна доярка К. С. Могила, Жовтневої Революції - завідуючий тваринницькою фермою П. А. Вовкожа. У господарстві працює заслужений механізатор сільського господарства УРСР, одна з перших жінок-трактористок М. П. Правда.
Тут є восьмирічна школа, де навчаються 178 учнів і працюють 17 вчителів, клуб, бібліотека з фондом 7 тис. книг, медпункт, магазин. Партійна організація села налічує 53 комуністи, комсомольська - 18 членів ВЛКСМ.
Велика Северинка заснована в другій половині XVIII століття.
Радянську владу в селі встановлено в лютому 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни проти фашистів билися 350 жителів, 190 з них нагороджені орденами і медалями. Уродженці села Ф. І. Говоров, Г. О. Таран і М. Ю. Литвинов удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Батарея гвардії старшого лейтенанта Ф. І. Говоров а в бою за с. Червоний Ріг на Гомельщині знищила батальйон ворожої піхоти, артилерійську і 3 мінометні батареї та багато іншої військової техніки. У цьому бою відважний воїн загинув. Підрозділ молодшого лейтенанта М. Ю. Литвинова першим переправив гармати через річки Сейм і Десну, закріпився на правому березі Дніпра, забезпечивши форсування його основними силами. Командир гвардійського авіаполку майор Г. О. Таран 460 разів перелітав лінію фронту, здійснив 250 нічних вильотів у глибокий тил до партизанів України, Білорусії, Прибалтики, Криму. На честь 150 загиблих у боротьбі проти фашистів односельців трудящі Великої Северинки встановили обеліск Слави.
Поблизу села виявлено неолітичне поселення (IV тисячоліття до н. е.) та групу курганів доби бронзи (II тисячоліття до н. ери).

Сучасна карта - Велика Северинка