Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пурпурівка

ПУРПУРІВКА (до 1922 року - Фарфурова, Пурпурова Балка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Новомиргород. Населення - 685 чоловік. Сільраді підпорядковані села Журавка, Іванівка, Мар'ївка, Мар'янопіль, Петрівка.
У Пурпурівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Мічуріна, за яким закріплено 4972 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4593 га ріллі, 102 га саду. Основний напрям господарства - вирощування озимої пшениці, кукурудзи, цукрових буряків. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Більше 50 колгоспників нагороджено орденами і медалями.
Є тут восьмирічна школа, де 15 учителів навчають 158 дітей. Працюють будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла-сад. Діють пошта, ощадна каса, телефонна станція.
У партійній організації - 47 комуністів, у двох комсомольських - 60 членів ВЛКСМ.
Засноване село наприкінці XVIII століття.
У 1905-1907 рр. селяни Пурпурової Балки виступили з закликом до мешканців сусідніх сіл вимагати зменшення податків, підвищення плати за роботу в економії. Заворушення було придушене карателями. Двох селян вислано на північ.
У Пурпурівці Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
У 1925 році створено ТСОЗ, а в 1929 році - колгосп. У 1939 році артіль брала участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці, нагороджена грамотою..
132 жителі села билися на фронтах Великої Вітчизняної війни, 62 з них загинули, 61 відзначений нагородами. За період тимчасової окупації, навесні 1943 року, гестапівці повісили комсомольця Г. В. Мусієнка за активну допомогу партизанам.

Сучасна карта - Пурпурівка