Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кіровка

КІРОВКА (до 1934 року - Миролюбівка) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Свинарці, за 20 км на південний захід від районного центру і залізничної станції Виска. Населення - 1402 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Підлісне і Червона Поляна.
У селі міститься центральна садиба колгоспу «Пам'ять Леніна», за яким закріплено 3897 га сільськогосподарських угідь, в т. ч 3659 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових культур і цукрових буряків. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. Допоміжні підприємства: млин, олійня, плодоконсервний цех, хлібопекарня. У Кіровці діє державкасортовипробувальна дільниця. 92 трудівники села нагороджені орденами і медалями, серед них орденом Леніна - голова колгоспу І. М. Тютюн, колгоспники С. І. Шевченко, А. О. Жельмап, В. П. Чмеренко. За вирощування високих врожаїв зернових і технічних культур тракторист В. С. Прибіга удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.
Працюють середня школа (240 учнів, 23 вчителі), будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 88,7 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, 7 магазинів, їдальня, побутова майстерня, відділення зв'язку, спортивний майданчик.
Тут налічується 63 комуністи і 100 членів ВЛКСМ.
Засноване село наприкінці XVIII століття.
У лютому 1918 року в Миролюбівці встановлено Радянську владу.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 220 жителів села, 132 з них нагороджені бойовими орденами й медалями, 89 загинули.
У Кіровці народилися кандидат історичних наук А. Я. Поріцький та повний кавалер ордена Слави Д. П. Горбенко.

Сучасна карта - Кіровка