ДИМИНЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Сугоклеї, за 50 км на північний схід від районного центру і за 18 км від ,залізничної станції Шостаківка. Населення - -925 чоловік.
У селі міститься центральна садиба передового в районі колгоспу ім. Ілліча, за яким закріплено 3753 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3480 га орної землі. Тут вирощуються „ зернові і технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. 18 колгоспників відзначені урядовими нагородами.
У восьмирічній школі 12 вчителів навчають 145 дітей. Є консультаційний пункт Новоукраїн- . ської заочної школи, клуб на 350 місць, бібліо-
- тека з фондом 8599 книг, медичний пункт, 2 магазини. У Диминому - 21 комуніст і 44 комсо-
- мольці.
Виникло село на початку XIX століття.
У 1902 році лікар Е. Л. Гар з дружиною створив у Диминому соціал-демократичний гурток. ' 1903 року цей гурток вже складався з 20 чоловік. Вони періодично збиралися на квартирі Гара, вивчали марксистську літературу, читали газету «Искра», друкували листівки на гектографі. В період першої російської революції г гурток проводив активну пропагандистську й
агітаційну роботу серед селян, організовував мітинги, демонстрації, підтримував зв'язок з революціонерами Єлисаветграда й Голти, керував виступами селян. У 1906 році гурток було розгромлено, 23 чоловіка заарештовано. Наступного року в Диминому переховувався від поліції учасник повстання на броненосці «Потемкин» Ю. Гаденко. Селянин Шульга допоміг йому переправитись до Одеси. Після цього Шульга був заарештований, 11 місяців перебував у тюремних застінках, 8 грудня 1908 року його страчено.
Радянську владу в селі встановлено в лютому 1918 року. 2 лютого 1924 року створено ТСОЗ «Захист пролетаріату», ім. Шевченка, згодом ТСОЗи - «Веселка» та «Культура і праця».
Під час Великої Вітчизняної війни 60 жителів села боролися проти фашистів на фронтах, 28 з них загинули. На братській могилі 192 воїнів Червоної Армії, які віддали життя за визволення села від фашистів, встановлено пам'ятник.
У Диминому народився український радянський письменник М. О. Далекий (Алексєєв).
Дивиться також інші населені пункти району: