Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоселиця

НОВОСЕЛИЦЯ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Новосілці, за 6 км від ра- йонпого центру і станції Грушка. Населення - 2079 чоловік.
У селі містяться три відділки Ульяновського бурякорадгоспу, за якими закріплено 3602 га сільськогосподарських угідь, з них 3040 га орної землі. Виробничий напрям господарства - вирощування насіння цукрових буряків. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжні галузі - садівництво, овочівництво. За успіхи в розвитку народного господарства 9 трудівників села відзначені урядовими нагородами, в т. ч. орденом Леніна тракторист П. В. Мельниченко і керуючий відділком А. X. Шевчук.
У середній школі навчаються 367 дітей, працюють 26 вчителів. Є будинок культури, два клуби, дві бібліотеки з фондом 9657 книг, історико-краєзнавчий музей на громадських засадах, дитячий садок.
У Новоселиці - 40 комуністів і 28 комсомольців.
Село засноване в кінці XVIII століття.
У Новоселиці Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 389 жителів села, 217 з них загинули, 181 - нагороджені орденами й медалями. На могилі воїнів Червоної Армії, які полягли смертю хоробрих під час визволення Новоселиці, встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Новоселиця