Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Листопадове

ЛИСТОПАДОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Гептурки (північна притока Великої Висі), за 5 км на північний захід від районного центру і залізничної станції Новомиргород. Населення - 1480 чоловік. Сільраді підпорядковане село Андріївка.
У Листопадовому міститься центральна садиба колгоспу «Комуніст», за яким закріплено 2910 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2887 га орної землі. Господарство займається вирощуванням пшениці, кукурудзи і цукрових буряків. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжні галузі - садівництво і рибальство. На околиці села розташований міжколгоспний цегельний завод. В Андріївці збудована перша в районі птахофабрика, яка дає щорічно понад 4 млн. яєць. 129 колгоспників нагороджені орденами й медалями, серед них кавалер ордена Леніна - К. Є. Голиков, ордена Трудового Червоного Прапора удостоєні 4 члени артілі. Кавалер ордена Леніна доярка М. І. Бабенко була делегатом Третього Всесоюзного з'їзду колгоспників, зоотехнік 3. М. Сущенко - делегатом XXIV з'їзду КП України.
На кошти колгоспу збудовано восьмирічну школу (26 вчителів навчають у ній 232 дітей), будинок культури, медичний і аптечний пункти, типові дитячі ясла-садок на 150 місць. Є бібліотека з фондом 13,6 тис. книг.
У Листопадовому 48 комуністів і 60 комсомольців.
Засноване село у 1772 році втікачами з Полтавщини і Поділля.
Активну участь у революції 1905-1907 рр. брала сільська біднота і наймити з поміщицьких економій. За це в березні 1908 року були вислані на північ та до Східного Сибіру 20 чоловік. їх звинувачували у розповсюдженні нелегальних видань, підпалах економії і господарств сільських багатіїв.
Радянську владу у Листопадовому встановлено в лютому 1918 року.
У період тимчасової окупації в селі діяла підпільно-патріотична група, члени якої К. І. Вешта, С. Г. Кугава, І. О. Мартинюк, К. М. Мартишок, В. А. Совенко, Я. А. Совенко, П. А. Сипли- вий, М. І. Артур'янов загинули в застінках гестапо наприкінці 1943 року. На могилі, де їх поховано, встановлено обеліск Слави і меморіальну плиту. Поруч - братська могила 38 радянських воїнів - визволителів села.
Біля Листопадового і Андріївки виявлено рештки поселення трипільської культури (III тисячоліття до н. е.), поховання доби бронзи і скіфської культури, залишки трьох поселень ранньослов'янської черняхівської культури, кілька давньоруських курганів.
В Андріївці народився український радянський письменник А. Ю. Пастушенко.

Сучасна карта - Листопадове