Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Луполове

ЛУПОЛОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі Південного Бугу, за 25 км на південь від районного центру і залізничної станції Грушка. Через село проходить автошлях Ленінград-Київ-Одеса. Населення- 795 чоловік. Сільраді підпорядковане село Ко- шаро-Олександрівка.
За колгоспом ім. К. Маркса, центральна садиба якого міститься у Луполовому, закріплено 3601 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3458 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерно-буряковий. З допоміжних підприємств є пилорама, млин, майстерня для ремонту сільськогосподарських машин. За успіхи у розвитку сільського господарства 38 чоловік нагороджені орденами й медалями, серед них орденом Леніна - бригадир рільничої бригади К. І. Московчук, бригадир тракторної бригади В. С. Іванов, голова колгоспу М. О. Русавський, орденом Жовтневої Революції - завідуючий молочнотоварною фермою Ф. І. Московчук.
У восьмирічній школі 15 вчителів навчають 130 дітей. Є будинок культури на 450 місць, клуб,
2 бібліотеки, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок, 3 магазини.
46 комуністів і 43 члени ВЛКСМ об'єднані у партійній і двох комсомольських організаціях.
Луполове виникло в середині XVIII століття.
У лютому 1918 року у Луполовому встановлено Радянську владу.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 279 жителів Лунолового, 203 з них загинули, 176 відзначені бойовими нагородами.
Поблизу села досліджено поселення ранньо- трипільської культури (IVтисячоліття дон. ери).

Сучасна карта - Луполове