Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Оситняжка

ОСИТНЯЖКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Інгулі, за 25 км на північ від Кіровограда і за 17 км на захід від залізничної станції Трепівка. Населення -1132 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Петрове, Поклітарівка, Пушкіне.
В Оситняжці міститься центральна садиба колгоспу ім. Фрунзе, за яким закріплено 6003 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 5144 га орної землі. Основний напрям господарства - виробництво зерна, молока і м'яса, допоміжні галузі- садівництво, бджільництво, овочівництво. Діють млин, олійня, пилорама. 15 трудівників відзначені урядовими нагородами, серед них орденом Леніна - комбайнер В. Н. Гайдамович, делегат XXIV з'їзду КП України.
У середній школі 27 вчителів навчають 317 дітей. Є клуб, 2 бібліотеки з фондом 13 тис. книг, дільнична лікарня на 35 ліжок, дитячий садок па 50 місць, 6 магазинів, їдальня, перукарня, швейна майстерня. Приклад самовідданої праці показують 74 комуністи і 79 комсомольців.
Село засноване в другій половині XVIII століття.
Радянську владу в Оситняжці встановлено у лютому 1918 року.
1923 року в селі виникла артіль «Незаможник».
На фронтах Великої Вітчизняної війни проти иімецько-фашистських загарбників мужньо бились 640 жителів села, 280 з них відзначені орденами і медалями. Серед нагороджених генерал-лейтенант І. М. Волошин, полковник Д. В. Гусак.
На братській могилі радянських воїнів, які загинули при визволенні села, встановлено пам'ятник. На честь 228 односельців, полеглих
у боротьбі проти фашистів, споруджено обеліск Слави.
В Оситняжці народився професор, заслужений працівник вищої школи П. Д. Індиченко.
Поблизу с. Поклітарівки виявлено 2 поселення черняхівської культури.

Сучасна карта - Оситняжка