Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Озера

ОЗЕРА - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км па південний захід від районного центру і за 8 км від залізничної станції Лікарівка. Населення - 844 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Олексіївна, Талова Балка.
В Озерах міститься центральна садиба колгоспу ім. Жданова, за яким закріплено 4770 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3755 га орної землі. Господарство спеціалізується на птахівництві. Завершено будівництво птахофабрики на 40 тис. курей. У хліборобстві переважає вирощування озимої пшениці, кукурудзи і цукрових буряків. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. За успіхи у сільському господарстві 170 чоловік нагороджені орденами й медалями, серед них голова колгоспу І. М. Пшеничний - орденом Леніна.
У середній школі 22 вчителі навчають 260 дітей. Є будинок культури на 300 місць, музей на громадських засадах, бібліотека з фондом 7419 книг, дільнична лікарня на 35 ліжок, їдальня, магазини. Діє водопровід.
У двох партійних організаціях - 82 комуністи, у 2 комсомольських -101 член ВЛКСМ.
Основна забудова села проведена в 1956- 1960 рр. під час спорудження Кременчуцької ГЕС. Сюди переселені жителі наддніпрянських сіл Чаплища, Калабарка, Новолипового та ін., які ввійшли в зону затоплення.
273 жителі Озер воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 184 з них полягли смертю хоробрих, 89 відзначені бойовими нагородами. Тут споруджено пам'ятник 5140 загиблим воїнам Червоної Армії.
Уродженцями Талової Балки є відомий український радянський лісівник і ентомолог професор 3. С. Голов'янко (1876-1953 р.) та український радянський літературознавець і критик, доктор філологічних наук професор О. К. Романовський. Житель с. Озер колгоспник М. С. Коваленко - позаштатний кореспондент Інституту мистецтвознавства, фольклору й етнографії ім. Рильського АН УРСР - записав 1030 зразків народно-поетичної творчості, значна частина яких друкувалася в місцевих, обласних і республіканських періодичних виданнях, а також у збірнику «Придніпровські сміховини».
Неподалік Озер (поблизу затопленого селища Чаплища) виявлено два поселення доби бронзи (II тисячоліття до н. е.), знайдено бронзові знаряддя чорноліської культури (IX-VIII ст. до н. ери).

Сучасна карта - Озера