Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тернівка

ТЕРНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Синюхи, за 19 км на південь від районного центру. Населення - 1723 чоловіка.
У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Литвинова, за яким закріплено 6017 га сільськогосподарських угідь, з них 5400 га орної землі, 92,6 га саду. Господарство спеціалізується на птахівництві. Із зернових культур вирощують пшеницю, ячмінь, просо, кукурудзу, соняшник. Завершується будівництво птахоферми на 60 тисяч голів. 123 трудівники відзначені нагородами.
У середній школі 25 вчителів навчають 310 дітей. Є будинок культури на 500 місць, бібліотека, лікарня на 25 ліжок, дитячі ясла-садок, 9 магазинів, їдальня, відділення зв'язку тощо. У 1961 році біля села на Синюсі споруджено
гідроелектростанцію потужністю 1500 квт. У селі - 50 комуністів і 67 членів ВЛКСМ. У Тернівці встановлено пам'ятник В. І. Леніну.
Виникло село у 1753 році. Радянську владу тут встановлено в лютому 1918 року.
В боях проти фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни брали участь 434 жителі села, 212 з них загинули, 183 нагороджені орденами й медалями. Під час тимчасової окупації, з листопада 1943 по березень 1944 року, у Тернівці діяла підпільна група з 32 чоловік, якою керував А. К. Козицький. Патріоти збирали і переправляли в партизанський загін зброю, боєприпаси, відомості про дислокацію окупаційних військ. Тут встановлено пам'ятник воїнам, які полягли в боях за село.
Уродженець села А. С. Коверга - вчений-ботанік, лауреат Державної премії, тривалий час був директором Нікітського ботанічного саду.

Сучасна карта - Тернівка