ВІЛЬХОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Синиці (притока Південного Бугу), за 22 км на північ від районного центру і залізничної станції Грушка. Населення - 2288 чоловік. Сільраді підпорядковане село Сергіївна.
У селі міститься центральна садиба багатогалузевого колгоспу ім. Ульянова, за яким закріплено 3855 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3698 га орної землі. Головні напрями розвитку господарства - хліборобство і м'ясо-молочне тваринництво. Профілюючими культурами є озима пшениця, кукурудза, ячмінь і цукрові буряки. З допоміжних підприємств діє цегельний завод. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 18 трудівників відзначені урядовими нагородами, ордена Леніна удостоєний бригадир рільничої бригади О. Н. Котик. Ланковій М. С. Кисіль присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
Тут є середня школа, де 32 вчителі навчають 443 учні. Є будинок культури на 500 місць, при якому створено історико-краєзнавчий музей на громадських засадах, бібліотека з фондом 11,1 тис. книг, медичний пункт, пологовий будинок. У Вільховому - 59 комуністів і 80 комсомольців.
Село засноване в середині XVIII століття.
У Вільховому Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
Активну участь у радянському будівництві на селі брав більшовик Г. І. Рогозинський, в минулому моряк. У серпні 1919 року він був розстріляний денікінцями. 1966 року земляки спорудили йому пам'ятник.
540 жителів Вільхового брали участь у Великій Вітчизняній війні, 320 з них загинули смертю хоробрих, 218 нагороджені орденами і медалями. Під час тимчасової гітлерівської окупації, з жовтня 1941 по березень 1944 року в селі діяла підпільна група «Червона зірка» у складі 60 членів. Очолював її уральський журналіст, комуніст Г. Л. Занадворов. Патріоти підтримували зв'язки з партизанським з'єднанням М. І. Наумова. На початку 1944 року фашисти натрапили на слід підпільників. В ніч на 5 березня Г. Л. Занадворов був по-звірячому вбитий. Фашисти розстріляли ще 22 патріоти, серед них дружина Г. Л. Занадворова - М. М. Яремчук, лікар Т. А. Сухина, колгоспник М. Я. Бажатарник.
У селі споруджено пам'ятники В. І. Леніну, воїнам-односельцям, які загинули в період Великої Вітчизняної війни, обеліск Слави.
Дивиться також інші населені пункти району: