Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гарманівка

ГАРМАНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 19 км на північний захід від районного центру. Населення - 360 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вільянівка, Обертасове, Семенівка, Трудолюбівка, Червоноярка.
У Гарманівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Димитрова, за яким закріплено 6449 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 5340 га орної землі. Господарство спеціалізується на хліборобстві (вирощують пшеницю, кукурудзу) та м'ясо-молочному тваринництві. 104 передовики колгоспного виробництва нагороджені орденами і медалями.
У восьмирічній школі 12 вчителів навчають 110 дітей. Є будинок культури, бібліотека з фондом 8,2 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт.
Гарманівка заснована в першій половині XIX ст. переселенцями з Карлівки (нині с. Крупське Кіровоградського району).
На початку березня 1918 року тут встановлено Радянську владу.
У 1923 році в селі була організована сільськогосподарська комуна ім. Леніна, на базі якої через два роки створена артіль «Степовик».
Учасниками Великої Вітчизняної війни були 174 жителі села, 112 з них не повернулися з фронту, 80 нагороджені орденами і медалями. У Гарманівці споруджено пам'ятник воїнам, які загинули під час визволення села.

Сучасна карта - Гарманівка