Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Макариха

МАКАРИХА - село, центр сільської Ради, розташоване па річці Макарисі, за 20 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Знам'янка. Населення - 913 чоловік. Сільраді підпорядковані також населені пункти Запа- деньки і Новопокровка.
В Макарисі міститься центральна садиба колгоспу ім. Леніна, за яким закріплепо 5694 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4909 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві молока. У хліборобстві провідне місце займають озима пшениця і цукрові буряки. 13 трудівників сільського господарства відзначені урядовими нагородами, 4 ветеранам праці присвоєно звання заслуженого колгоспника.
У восьмирічній школі 12 вчителів навчають 150 дітей. Є клуб, музей історії колгоспу, створений на громадських засадах, 2 бібліотеки, фельд- шерсько-акушерський пункт, дптячі ясла, відділення зв'язку.
У Макарисі - 42 комуністи, 28 комсомольців.
Засноване село у другій половині XVIII століття.
Радянську владу у Макарисі встановлено в лютому 1918 року.
У березні 1923 року селяпи-бідняки та демобілізовані червоноармійці заснували комуну, яку очолив комуніст І. В. Вибрик.
1934 року на базі комуни ім. Леніна був організований колгосп.
462 жителі села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 278 з пих загинули, 284 паго- роджепі ордепами й медалями. Уродженцям Макарихи М. Н. Лінннку (за героїзм у боях на території Східної Прусії) і П. Д. Ліннику (за оборону Севастополя) присвоєно звання Героя Радянського Союзу. 1936 року у селі встановлено пам'ятник В. І. Леніну. Споруджено також пам'ятник радянським воїнам, які віддали життя за Батьківщину під час Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Макариха