Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Краснопілка

КРАСНОПІЛКА (до 1930 року - Юр'ївка) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Малій Висі, за 10 км на захід від районного центру і залізничної станції Виска. Населення - 700 чоловік. Сільраді підпорядкований населений пункт Димине.
У Краснопілці міститься центральна садиба колгоспу «Зоря», за яким закріплено 3431 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3150 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, зокрема озимої пшениці, кукурудзи, цукрових буряків, соняшнику. Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво. 32 трудівники відзначені урядовими нагородами, серед них Ф. Ф. Капінус - орденом Жовтневої Революції, двоє колгоспників - орденом Трудового Червоного Прапора.
У восьмирічній школі 19 вчителів навчають 180 дітей. Є будинок культури, бібліотека з фондом 10,8 тис. книг, пологовий будинок, медпункт, дитячий садок.
У Краснопілці - 35 комуністів, 45 комсомольців.
Засноване село в кінці XVIII століття.
Радянську владу встановлено наприкінці січня 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 197 жителів села, 119 з них загинули, 123 нагороджені орденами і медалями.

Сучасна карта - Краснопілка