Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Любомирка

ЛЮБОМИРКА - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Чорного Ташлику, за 35 км на південь від районного центру і за 10 км від залізничної станції Глиняне. Населення - 923 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Вікняне та Коколове.
В Любомирці міститься центральна садиба колгоспу ім. Жданова, за яким закріплено 5426 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4843 га орної землі. Основні галузі виробництва - тваринництво і хліборобство. 26 сільських передовиків нагороджені орденами й медалями.
Є восьмирічна школа, де навчаються 185 дітей, працюють 13 вчителів, дві бібліотеки з фондом 7154 книги, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок на 50 місць, два магазини. Споруджується будинок культури на 400 місць із спортивним комплексом.
У Любомирці - 31 комуніст і 38 комсомольців.
Перші письмові згадки про село належать до кінця XVIII століття.
На початку березня 1918 року в Любомирці створено ревком.
1923 року тут організовано першу сільськогосподарську артіль «Труд». 1927 року засновано машинно-тракторне товариство.
Під час Великої Вітчизняної війни боролися проти фашистів на фронтах 184 жителі села, 73 з них нагороджені орденами і медалями. На пам'ятнику викарбувано імена 110 загиблих односельців. »

Сучасна карта - Любомирка