Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Розкішне

РОЗКІШНЕ (давня назва - Спиндовка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на південний схід від районного центру і за 9 км від залізничної станції Ємилівка. Населення - 539 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Костянтинівка, Маринопіль, Мар'янівка, Новосілка.
За колгоспом ім. 40-річчя Жовтня, центральна садиба якого міститься в Розкішному, закріплено 2460 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2389 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових (озима пшениця, кукурудза) і технічних (соняшник, цукрові буряки) культур. Розвинуте тваринництво мясо- молочного напряму. За трудові успіхи 17 чоловік відзначені урядовими нагородами. Комбайнер М. В. Коберняк з колгоспу ім. Фрунзе, центральна садиба якого у с. Новосілці, удостоєний ордена Леніна.
У восьмирічній школі 16 вчителів навчають 123 дітей. Є будинок культури, бібліотека з фондом понад 7 тис. книг, три магазини. У селі - 29 комуністів, 32 комсомольці.
Перші письмові згадки про Розкішне належать до 1781 року.
Радянську владу встановлено на початку березня 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 124 жителі села боролися проти фашистів в лавах Червоної Армії, з них 52 нагороджені орденами і медалями, а уродженець Маринополя, розвідник О. Д. Каньовський удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
В центрі села споруджено обеліск на якому викарбувані імена 153 жителів сіл Розкішного, Маринополя і Константинівки, які віддали життя за Батьківщину.

Сучасна карта - Розкішне