МОШОРИНЕ - село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Бешки, за 12 км па південь від районного центру і за 6 км від залізничної станції Сахарна. Населення - 3387 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Васине.
У селі містяться центральні садиби колгоспів «Жовтень» та ім. XXI з'їзду КПРС, за якими закріплено 9779 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 8906 га орної землі. Перше господарство спеціалізується на вирощуванні
зернових і технічних культур та молочному тваринництві. Основний напрям розвитку другого колгоспу - виробництво яловичини і птахівництво. 44 трудівники сільського господарства відзначені урядовими нагородами, серед них - доярка колгоспу «Жовтень» П. Н. Саламаха і бригадир тракторної бригади колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС І. М. Смуглій - орденом Леніна, механік цього ж колгоспу Г. П. Рудепко - орденом Жовтневої Революції. Тракторну бригаду № 2 колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС очолює Герой Соціалістичної Праці В. Ф. Назаренко.
Працюють середня школа, де 27 вчителів навчають 420 учнів. Є будинок культури на 400 місць, клуб, три бібліотеки з фондом 16,5 тис. книг, дільнична лікарня, поліклініка, пологовий
будинок, амбулаторій, рентген-кабінет, три дитячі садки, 7 магазинів. З партійні організації села об'єднують 101 комуніста, 3 комсомольські-120 членів ВЛКСМ.
Мошорине виникло на місці невеликого військового поселення Нек- расового у 1751-1752 рр.
У лютому 1918 року встановлено Радянську владу. Під час громадянської війни велика група жителів села влилася в загін, яким керував робітник Саблино-Знам'янського цукрозаводу П. С. Ткаченко.
Понад 800 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни і були нагороджені орденами й медалями. В селі споруджено па- м ятник 285 загиблим односельцям. Мошорине - батьківщина Героїв Радянського Союзу - О. М. Киви, Ф. С. Кобця, М. С. Маляренка. О. М. Кива проявив себе сміливим розвідником у боях проти білофіннів. Загинув на території Угорщини в березні 1945 року. Похований у місті Сак. Командир танкової роти Ф. С. Кобець на Воронезькому фронті у 1942 році особисто знищив 4 гармати, 48 автомашин, 640 ворожих солдатів і офіцерів і забезпечив взяття в полон 400 фашистів. У бою під Постоялівкою підбиту машину Ф. С. Кобця оточили гітлерівці. Фашисти відбили люк сигналізації, кинули 5 гранат, обклали його соломою і підпалили. 28 годин тяжко поранений Ф. С. Кобець не здавався ворогові. Радянські війська, що підійшли, врятували хороброго воїна. Навідник гармати М. С. Малярепко відзначився в боях за визволення Польщі. В роки тимчасової окупації, з лютого 1942 - до липня 1943 року, в селі діяла підпільна комсомоль- сько-молодіжпа група під керівництвом В. 3. Маляренка.
У с. Васиному народився геперал-лейтенапт М. А. Пєхтерьов.
Дивиться також інші населені пункти району: