Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зелене

ЗЕЛЕНЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км на північний схід від районного центру. Населення - 391 чоловік. Сільраді підпо
рядковані населені пункти Зелена Діброва, Колмаківка, Мар'ївка, Сасівка, Суслове, Тернова Балка, Юр'ївка.
У Зеленому міститься бригада колгоспу ім. Тельмана. За цим господарством, центральна садиба якого - у Мар'ївці, закріплено 6333 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 5624 га орної землі. Спеціалізація виробництва - відгодівля великої рогатої худоби. Вирощуються зернові і технічні культури. Колгосп ім. Тельмана був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки 1940 року. 84 колгоспники за успіхи в праці відзначені урядовими нагородами.
Є середня школа, де 23 вчителі навчають і виховують 165 дітей, будинок культури, бібліотека з фондом 8,1 тис. книг, фельдшерсько-аку- шерський пункт, три магазини, дві побутові майстерні. У селі - 18 комуністів, 109 комсомольців.
Зелене засноване в другій половині XIX століття.
Радянську владу встановлено в кінці лютого 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 146 жителів села захищали Батьківщину від німецько-фашистських загарбників, 80 з них загинули, 63 нагороджені орденами й медалями. У Зеленому височить пам'ятник 26 воїнам-визволителям.
Біля сіл Зеленого і Сасівки досліджені кургани доби пізньої бронзи (кінець II - початок І тисячоліття до н. е.) та кургани з похованнями кочівників XI-XIII століття.

Сучасна карта - Зелене