Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Івангород

ІВАНГОРОД - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Бовтиші, за 7 км на південь від районного центру і залізничної станції Фундукліївка. Населення - 1975 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Омельгород, Стримівка.
За колгоспом «Прогрес», центральна садиба якого міститься в Івангороді, закріплено 4716 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3098 га орної землі. Виробничий напрям господарства - хліборобство і тваринництво. 95 чоловік нагороджено орденами й медалями за успіхи в сільськогосподарському виробництві, серед них орденом Леніна - колишнього голову колгоспу П. К. Фицайла і ланкову О. Т. Демченко.
У середній школі 24 вчителі навчають 248 дітей. Діють будинок культури на 600 місць, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку, три магазини. 2 партійні організації об'єднують 60 комуністів, 2 комсомольські - 74 члени ВЛКСМ.
Засноване село у 40-х роках XVIII століття. Радянську владу в Івангороді встановлено в січні 1918 року.
454 жителі села під час Великої Вітчизняної війни перебували в регулярних частинах Червоної Армії, 252 відзначені бойовими нагородами. Уродженець села, нині адмірал В. Д. Корнер відзначився в боях з японськими імперіалістами. В серпні 1945 року монітор, яким командував капітан 3-го рангу В. Д. Корнер, розгромив японські берегові укріплення на Амурі і забезпечив плацдарм для наступу на Харбін. За мужність і відвагу, проявлені в цій операції, В. Д. Корнер удостоєний звання Героя Радянського Союзу. 12 жителів села боролися в пар
тизанському загоні ім. Ворошилова. В Іванго- роді споруджено пам'ятники воїнам, які полягли під час визволення села, і 251 загиблому односельцю.
Біля Івангорода виявлено ранньослов'янське поселення черняхівської культури (II-VI ст. до н. ери).

Сучасна карта - Івангород