Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Станкувате

СТАНКУВАТЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на схід від районного центру та за 22 км від станції Бандурка Одесько- Кишинівської залізниці. Населення - 546 чоловік. Сільраді підпорядковані також населені пункти Лозуватка, Мала Вільшанка, Мала Мазниця, Оброчне.
У Станкуватому - центральна садиба колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС, за яким закріплено 2462 га сільськогосподарських угідь, з них 2324 га орної землі. Основні виробничі напрями господарства - зерновий та м'ясо-молочний. З технічних культур вирощуються цукрові буряки і соняшник. 1971 року хлібороби зібрали по 37,2 цнт озимої пшениці з га. Провідне місце в районі по виробництву молока займає колгосп ім. Ватутіна, який міститься у Малій Вільшанці. Так, 1971 року його тваринники одержали по 532,5 цнт молока на 100 га сільськогосподарських угідь. За трудові успіхи 52 колгоспники нагороджені орденами і медалями. А голову правління колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС В. П. Конова- ленка відзначено орденом Леніна (нині він працює головою Вільшанської селищної Ради), завідуючого фермою колгоспу ім. Ватутіна Д. М. Пас- кала - орденом Жовтневої Революції.
У восьмирічній школі навчаються 112 дітей, працюють 12 вчителів. Є будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 8,5 тис. книг, медпункт. Трудящі користуються послугами трьох магазинів, побутової майстерні. У селі - 28 спеціалістів з вищою і середньою освітою.
Дві партійні організації об'єднують 27 комуністів, три комсомольські - 45 членів ВЛКСМ. Колгосп ім. XXI з'їзду КПРС - колективний член Товариства радянсько-болгарської дружби. Учні місцевої школи підтримують дружні зв'язки з піонерами с. Божурово Толбухінського округу.
Засноване село в середині XIX ст. болгарами.
Радянську владу у Станкуватому встановлено в лютому 1918 року.
1923 року тут виникло одне з перших болгарських колективних господарств краю «Новий шлях».

Сучасна карта - Станкувате