Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чечеліївка

ЧЕЧЕЛІЇВКА (до 1822 року - Верблюжка) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Інгульці, за 13 км на північний захід від районного центру і за 24 км від залізничної станції Королівка. Населення - 1034 чоловіка. Сільраді підпорядковані також населені пункти Вовчанка, Малинівка, Новомиколаївка, Олександрівка, Снігурівка.
У Чечеліївці міститься центральна садиба колгоспу «Перше травня», за яким закріплено 6586 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4844 га орної землі. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. Хлібороби вирощують зернові та технічні культури. З допоміжних підприємств діють пилорама й майстерня для ремонту сільськогосподарських машин. За визначні трудові успіхи 36 чоловік нагороджені орденами і медалями.
Є середня школа, де 16 вчителів навчають 148 дітей, будинок культури на 400 місць, бібліотека, медпункт, 4 магазини, торговельний центр. У Чечеліївці налічується 53 комуністи і 42 комсомольці.
Перша письмова згадка про село належить до 1767 року. В лютому 1918 року в Чечеліївці встановлено Радянську владу.
Жителі села І. П. Черний та Ф. І. Кулик під час громадянської війни воювали проти басмачів в Середній Азії і нагороджені орденами Червоного Прапора, а згодом Червоної Зірки.
500 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 120 з них загинули, 73 удостоєні бойових нагород. Уродженцям села - відважному льотчику В. М. Дригіну, на рахунку якого 25 збитих ворожих літаків, і Ф. А. Щуру присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Під час визволення села від німецько-фашистських загарбників полягли 646 воїнів Червоної Армії. На братській могилі, де вони поховані, встановлено пам'ятник і меморіальні плити з іменами бійців.
Поблизу с. Чечеліївки виявлено курганний могильник доби бронзи (II тисячоліття до н. ери).

Сучасна карта - Чечеліївка