Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Василівка

ВАСИЛІВКА- село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на захід від районного центру і за 10 км від залізничної станції Павлиш. Населення- 1194 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Нова Цвітина та Перше Травня.
У Василівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Ілліча, за яким закріплено 5048 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4456 га орної землі. У господарстві вирощують пшеницю, кукурудзу, соняшник, цукрові буряки, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Діють допоміжні підприємства: млин, олійня, майстерня для ре- мопту сільськогосподарської техніки, виноробний цех. 46 трудівників нагороджені орденами і медалями. Колишній голова колгоспу І. С. Різник - кавалер ордена Леніна.
У восьмирічній школі 17 вчителів навчають 133 учні. Є клуб, бібліотека з фондом 7486 книг, пологовий будинок. Сільська партійна організація налічує 36 комуністів, комсомольська - 79 членів ВЛКСМ.
Василівка виникла у 80-х роках XVIII століття.
Радянську владу встановлено у лютому 1918 року.
1017 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 625 з них загинули, 408 нагороджені орденами і медалями. Уродженцю села М. С. Онопі, який разом з товаришами п'ять діб утримував позицію біля станції Шаврая, що в Австрії, присвоєно званпя Героя Радянського Союзу. 360 воїнів різних національностей загинули смертю хоробрих, визволяючи Василівку від фашистських загарбників. Трудящі спорудили їм пам'ятник, а також обеліск Слави загиблим воїнам-односельцям.
У Василівці народився видатний радянський педагог, член-кореспондент Академії педагогічних наук СРСР, Герой Соціалістичної Праці В. О. Сухомлинський (1918-1970 рр.).

Сучасна карта - Василівка