Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Цибулеве

ЦИБУЛЕВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Інгульця, за 25 км на північний захід від районного центру і за 5 км від залізничної станції Цибулеве. Через село проходить автошлях Київ-Донецьк. Населення - 2650 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Чорнолісна, Чутівка.
У Цибулевому міститься центральна садиба колгоспу «Заповіт Леніна», за яким закріплено 5803 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4942,9 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві молока, пшениці, цукрових буряків і картоплі. У 1954 і 1956 роках за успіхи у виробництві сільськогосподарської продукції колгосп був представлений на ВСГВ у Москві. 9 трудівників нагороджені орденами і медалями, орденом Леніна відзначений колишній голова артілі С. 10. Дядюра (нині пенсіонер).
У середній школі 34 вчителі навчають 410 дітей. Є будинок культури, 2 бібліотеки з фондом 26,8 тис. книг, дільнична лікарня на 30 ліжок, 2 дитячих ясел, 5 магазинів, побутова майстерня, відділення зв'язку.
У двох партійних організаціях - 85 кому
ністів, у двох комсомольських -170 членів ВЛКСМ.
Село засноване у 30-х роках XVIII ст. козаками Миргородського полку. У 40-50-х рр. XVIII ст. Цибулеве було одним із центрів формування гайдамацьких загонів.
Радянську владу у Цибулевому встановлено в лютому 1918 року. У 1923 році селяни об'єдналися у ТСОЗи - «Нова громада», «Червоний шлях», «Червона зірка», «Хлібороб», «Перше травня», та ін., на базі яких у 1929 році виникли дві артілі.
Понад 520 жителів села пішли на фронт під час Великої Вітчизняної війни, 240 з них загинули, 200 відзначені нагородами. В роки тимчасової окупації багато жителів Цибулевого активно боролися проти німецько-фашистських загарбників у складі партизанського з'єднання ім. Ворошилова. У жовтні 1943 року під час каральної операції гітлерівці схопили близько 100 партизанів і мирних жителів села, яких після жорстоких катувань розстріляли.
Вихідцями з села в генерал-майор авіації І. Л. Федоров і генерал-майор медичної служби Г. В. Крайванов.
Біля с. Чутівки виявлено 2 городища перед- скіфської чорноліської культури (VIII і VII ст. до н. е.), поблизу Чутівки та Цибулевого - 2 ранньослов'янські поселення черняхівської культури.

Сучасна карта - Цибулеве