Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Брусівка

БРУСІВКА (до 1965 року - Богодарівка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на південний захід від районного центру і за 30 км від залізничної станції Долинська. Населення - 207 чоловік. Сільраді підпорядковані села Бузова, Коротяк, Кочубеївка, Морквина, Новоріччя.
У Брусівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Франка, за яким закріплено 2548 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2248 га орної землі. Основний напрям господарства - хліборобство. Серед зернових переважають пшениця, ячмінь, овес, кукурудза. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
20 колгоспників нагороджені орденами й медалями.
Працюють тут восьмирічна школа, де 12 вчителів виховують 150 учнів, клуб, фельдшерсько-акушерський пункт, магазин, майстерня побутового обслуговування.
У Брусівці трудяться 15 комуністів і 25 членів ВЛКСМ.
Засноване село в середині XVIII століття.
В лютому 1918 року тут встановлено Радянську владу.
46 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 21 з них загинув у боротьбі проти фашизму, 25 відзначені бойовими нагородами. Уродженцю Бузової командиру роти М. П. Берестовенку за мужність і героїзм, виявлені під час форсування річки Свіру в червні - липні 1944 року, присвоєно високе звання Героя Радянського Союзу. На честь воїнів-визволителів встановлено пам'ятник.
Поблизу с. Коротяка виявлено поселення і поховання черняхівської культури II-VI століття.

Сучасна карта - Брусівка