Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сабатинівка

САБАТИНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі Південного Бугу, за 25 км на південний захід від районного центру і залізпичної станції Грушка. Населення - 1736 чоловік.
У селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. XXII з їзду КПРС, за яким закріплено 4079 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3890 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, серед яких переважають озима пшениця, кукурудза і цукрові буряки.
Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво. За досягнуті успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 12 чоловік відзначені урядовими нагородами. Завідуючий молочнотоварною фермою М. І. Гринь удостоєний ордена Жовтневої Революції.
Працюють середня школа, де 27 вчителів навчають 400 дітей. Є 2 клуби, бібліотека, фонд якої становить 7865 примірників. Функціонує дільнична лікарня на 35 ліжок. До послуг трудящих - побутова майстерня, 2 магазини.
У Сабатинівці - 48 комуністів і 50 комсомольців.
Засноване село у першій половині XVIII століття.
У Сабатинівці Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 385 жителів села пішли на фронт, 187 з них загинули, 143 за героїзм і відвагу нагороджені орденами і медалями.
На околиці Сабатинівки виявлені залишки стоянки пізнього палеоліту (40-13 тисяч років тому), поселення трипільської культури (IV- III тисячоліття до н. е.), досліджено поселення та кілька курганів доби пізньої бронзи (IX- VIII ст. до н. е.), три поселення черняхівської культури (II-IV ст. н. е.), на одному з яких розкопана млинова споруда.

Сучасна карта - Сабатинівка