Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоандріївка

НОВОАНДРІЇВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км на північний захід від районного центру і за 22 км від залізничної станції Куцівка. Населення - 902 чоловіка. Сільраді підпорядковані також населені пункти Бережинка, Веселе, Лебедівка, Перше Травня, Рибчине.
За колгоспом «Іскра», центральна садиба якого міститься в Новоандріївці, закріплено 4684 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4154 га орних і 120 га поливних земель, 83 га саду 41 га дзеркала ставків. Господарство спеціалізується на виробництві свинини. Щороку на фермах відгодовуються понад 5 тис. голів свиней. Розвинуте також хліборобство. Вирощуються пшениця, кукурудза, соняшник, цукрові буряки. З допоміжних підприємств є пилорама і автомайстерня. За трудову доблесть 42 передовики сільськогосподарського виробництва нагороджені орденами і медалями.
У восьмирічній школі 16 вчителів навчають 135 дітей. Є клуб, бібліотека з фондом 7 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, 3 дитячих ясел, пошта, 4 магазини, побутова майстерня. Прокладено 12 км водопроводу. У селі працюють 39 комуністів, налічується 83 комсомольці.
Новоандріївка виникла у 1883 році.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни в боях проти гітлерівців брали участь 169 жителів села, 78 з них загинули. 250 воїнів Червоної Армії віддали життя за визволення села від фашистських окупантів. На честь споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Новоандріївка