Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чемерпіль

ЧЕМЕРПІЛЬ - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі Південного Бугу,
за 45 км на південний схід від районного центру і за 30 км від залізничної станції Хащувате. Населення - 1298 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Березівка і Ташлик.
У Чемерполі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Куйбишева, за яким закріплено 3775 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2716 га орної землі. Виробничий напрям господарства - рослинницько-тваринницький. Вирощуються озима пшениця, кукурудза, соняшник, цукрові буряки тощо. Розвинуте садівництво і городництво. З допоміжних підприємств є млин, пилорама. За досягнуті успіхи в сільськогосподарському виробництві 97 чоловік нагороджені орденами і медалями.
У восьмирічній школі 16 вчителів навчають і виховують 166 дітей. Працюють клуб, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, поштове відділення, три магазини. Сільська партійна організація налічує 34 комуністи, дві комсомольські - 52 члени ВЛКСМ.
Виникло село в середині XVIII століття.
Радянську владу в Чемерпілі встановлено в лютому 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 404 жителі воювали на фронтах, 200 з них загинули, 204 - нагороджені орденами і медалями. В селі встановлено пам'ятник воїнам, які віддали життя за свободу і незалежність Вітчизни.
У Чемерполі народився М. М. Кобильчак - перший секретар Кіровоградського обкому КП України, депутат Верховної Ради СРСР. Уродженцем Березівки є професор, доктор історичних наук С. К. Мельник.
Поблизу сіл Чемерполя та Березівки виявлено поселення доби неоліту (V тисячоліття до н. е.), досліджено групу курганів доби бронзи (II тисячоліття до н. е.), знайдено бронзове скіфське дзеркало (V-IV ст. до н. е.) та поселення чер- няхівської культури (II-VI ст. н. ери).

Сучасна карта - Чемерпіль