Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Покровське

ПОКРОВСЬКЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Аджамці, за 16 км на південний схід від Кіровограда. Населення - 1254 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Демешково і Любо-Надеждівка. Через село проходить автошлях Кіровоград-Кривий Ріг.
У Покровському міститься центральна садиба колгоспу «Перемога», за яким закріплено 5553 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4925 га орної землі. Господарство зерно-бурякового напряму. У Покровському працює відділення районного об'єднання «Сільгосптехніки», яке спеціалізується на ремонті автомашин. За трудові успіхи 12 чоловік нагороджені орденами і медалями. Комбайнер П. С. Макаров, кавалер двох орденів Леніна, удостоєний звання Героя Соціалістичної
Праці, П. Я. Маломуж відзначений орденом Жовтневої Революції.
У середній школі навчаються 236 дітей, працюють 27 вчителів. Є будинок культури на 400 місць, 2 бібліотеки з книжковим фондом 13 тис. примірників, лікарня, швейна майстерня, 5 магазинів. У селі - 58 комуністів і 67 комсомольців.
Покровське засноване у 50-х рр. XVIII ст. селянами-втікачами з Рязанської губернії.
Радянську владу в Покровському встановлено в лютому 1918 року.
1922 року організована артіль «Згода», в якій об'єдналися 7 господарств, а через рік - сільгоспартіль «Роздолля».
В роки Великої Вітчизняної війни проти німецько-фашистських загарбників боролися 311 жителів, 50 з них відзначені бойовими нагородами. У Покровському споруджено пам'ятник радянським солдатам, які полягли смертю хоробрих під час визволення села, та обеліск Слави 149 загиблим воїнам-односельцям.

Сучасна карта - Покровське