Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новогригорівка Перша

НОВОГРИГОРІВКА ПЕРША (стара назва - Маржанівка) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Березівці, за 12 км на захід від районного центру і залізничної станції Долинська. Населення - 1456 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Лаврівка, Новосавицьке, Суходольське.
За колгоспом «Україна», центральна садиба якого міститься в селі,
закріплено 5232 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4537 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Діє пересувкамеханізована колона тресту «Кіровоградсільспецмонтаж». За успіхи у сільськогосподарському виробництві 18 чоловік відзначені нагородами, серед них орденом Жовтневої Революції - слюсар В. І. Сметана, голова колгоспу ім. Калініна (с. Лаврівка) М. М. Вершенко, комбайнер артілі ім. XX з'їзду КПРС (с. Суходольське) Г. А. Мовчан.
У восьмирічній школі 19 педагогів навчають 167 дітей. Є будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 9 тис. книг, медичний пункт, дитячий садок, відділення зв'язку, радіовузол, майстерня райпобуткомбінату, 4 магазини. Три партійні організації об'єднують 52 комуністи, дві комсомольські - 75 членів ВЛКСМ.
Засноване село в кінці XVIII століття.
Радянську владу в Новогригорівці Першій встановлено в середині лютого 1918 року. Перші колективні об'єднання виникли у 1926 році - «Вперед», «Комунар», «Перше травня», «Червоний плугатар», «Червона зірка», «Нове життя», ім. Петровського, «Комінтерн». У 1934 році організовано МТС, яка обслуговувала 21 колгосп.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 138 жителів села, 80 з них загинули, 114 нагороджені орденами і медалями. Під час тимчасової окупації, у жовтні 1942 року, в селі містився штаб підпільно-диверсійної групи під керівництвом П. Г. Дяченка.
В селі споруджено пам'ятник 57 воїнам-визволителям села, а також меморіальний ансамбль - пам'ятник жертвам фашистського терору. У Лаврівці і Суходольському народилися Герої Радянського Союзу І. М. Шевченко й О. М. Олексієнко. Сержант І. М. Шевченко відзначився в бою з фашистами на станції Баранув у районі Сандоми- ру, а командир кулеметного відділення старший сержант О. М. Олексієнко - під час форсування Дніпра влітку 1944 року.

Сучасна карта - Новогригорівка Перша