Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лозуватка

ЛОЗУВАТКА (до 1922 року - Самохвалівка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на південний захід від районного центру і залізничної станції Виска. Населення - 1150 чоловік. Сільраді підпорядкований населений пункт Семеренки.
У Лозуватці міститься центральна садиба колгоспу «Більшовик», за яким закріплено 2612 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2198 га орної землі. Основкагалузь господарства - хліборобство. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. У Лозуватці знаходиться також відділок Маловисківського бурякорадгоспу. 12 жителів відзначені урядовими нагородами.
У восьмирічній школі 19 вчителів навчають 180 дітей. Є будинок культури на 300 місць, бібліотека з фондом 10,4 тис. книг, побутовий комбінат, дитячий садок, 6 магазинів.
У Лозуватці - 37 комуністів і 62 комсомольці.
Село засноване на початку XIX століття.
Радянську владу встановлено у лютому 1918 року.
1923 року в ньому організовано ТСОЗ «Зелений гай».
188 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 101 з них загинув, 22 нагороджені орденами й медалями. Воїнам Червоної Армії, які полягли смертю хоробрих під час визволення села від німецько-фашистських загарбників, споруджено пам'ятник.
Поблизу Лозуватки знайдено речі доби неоліту (IV тисячоліття до н. ери).

Сучасна карта - Лозуватка