Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Свердликове

СВЕРДЛИКОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Синюхи, за 10 км на північний схід від районного центру і за 25 км від залізничної станції Тальне. Населення - 1357 чоловік. Сільраді підпорядкований населений пункт Перше Травня.
У Свердликовому міститься центральна садиба колгоспу ім. XX з'їзду КПРС, за яким закріплено 3406 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3130 га орної землі, 71 га саду. Основний напрям господарства - хліборобство і м'ясо-молочне тваринництво. Розвинуте також вівчарство. З допоміжних підприємств діють цегельний завод, млин. 168 чоловік нагороджено орденами та медалями. Комбайнер П. Є. Савченко відзначений орденом Леніна, обирався делегатом Третього Всесоюзного з'їзду колгоспників.
Є восьмирічна школа, де 19 вчителів навчають 137 дітей, будинок культури, бібліотека з фондом 10 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок, 3 магазини, пошта, у Свердликовому - 45 комуністів і 76 комсомольців.
Виникло село у 60-х роках XVIII століття. Радянську владу в Свердликовому встановлено в лютому 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 426 жителів, 178 з них загинули, 392 нагороджені орденами й медалями. У Свердликовому споруджено пам'ятник 367 воїнам Червоної Армії, полеглим під час визволення села.
Серед уродженців села-доктор медичних наук, професор І. В. Студзинський (1888-1967 рр.).
На околиці села виявлено могильник черняхівської культури.

Сучасна карта - Свердликове