Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Михайлівка

МИХАЙЛІВКА- село, центр сільської Ради,
розташоване на річці Інгульці, за 30 км на південний схід від районного центру. В селі - залізнична станція Цибулеве. Населення - 3006 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Біляївка, Григорівка, Кам'яний Яр, Нерубайка, Ясинове.
У Михайлівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Куйбишева, за яким закріплено 4416 га сільськогосподарських угідь, з них 3396 га орної землі. Виробничий напрям господарства-хліборобство і тваринництво. У 1956 році колгосп брав участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці, а в 1968 році - Виставці досягнень народного господарства СРСР. На території села збудовано Цибулівське відділення «Сільгосптехніки», яке, крім ремонту сільськогосподарських машин, спеціалізується на виготовленні змішувачів кормів для ферм колгоспів області. Бочкотару, тарну дощатку, дерев'яні плити випускає Цибулівський лісотарний комбінат, який діє в Михайлівці. У селі працюють Цибулівський плодоовочевий консервно-сушильний завод, хлібоприймальний пункт, хлібозавод.
За успіхи у розвитку народного господарства нагороджені 53 жителі села. Орденом Леніна відзначені свинарка О. К. Гавриш, бригадир К. І. Агєєв, механізатор X. І. Данильченко, залізничник Ф. Г. Литвинов, орденом Жовтневої Революції - телятниця М. С. Гуржій. За багаторічну службу в органах внутрішньої державної безпеки ордена Леніна удостоєні мешканці села І. М. Сміян і Т. А. Миколайченко.
Тут є середня школа, де 36 вчителів навчають 458 дітей, клуб, бібліотека з фондом 13 227 книг, фельдшерсько-акушерський пункт, 6 магазинів, АТС, відділення зв'язку. У 7 партійних організаціях -177 комуністів, у 5 комсомольських - 153 члени ВЛКСМ.
Засноване село у 40-х роках XVIII століття. Радянську владу в Михайлівці встановлено в лютому 1918 року.
1921 року створено сільськогосподарську артіль ім. Франка, наступного року - «Плугатар»,
«Труд», «Хлібороб», ТСОЗ ім. Шевченка, трохи пізніше - «Комунар», «Червона зірка» і машинно-тракторне товариство.
492 місцеві жителі брали участь у Великій Вітчизняній війні, 187 з них нагороджені орденами й медалями. Уродженець села сержант І. Г. Книш за бойові подвиги в битві під Сталінградом відзначений орденом Леніна. Споруджено пам'ятник 156 односельцям, які віддали життя за Батьківщину.
На станції Цибулеве народився кандидат біологічних наук, професор О. П. Корнєєв.
Біля Михайлівни знайдено залишки ранньо- слов'янського поселення черняхівської культури (II-VI ст. н. ери).

Сучасна карта - Михайлівка