Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вершино-Кам'янка

ВЕРШИНО КАМ'ЯНКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Кам'янці, за 10 км на північ від районного центру і за 7 км від залізничної станції Шарівка. Населення - 2457 чоловік.
У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Ульянова, за яким закріплено 8978 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 8163 га орпих земель, 254 га саду. Господарство спеціалізується на виробництві зернових і технічних культур, вовни, молока, м'яса та яєць. Розвинуте також садівництво. З допоміжних підприємств діє майстерня для ремонту сільськогосподарських машин.
На кошти колгоспу ведеться велике господарське і соціально-культурне будівництво. Тільки за останнє десятиріччя тут споруджено середню школу, де 30 вчителів навчають 372 дітей, будинок культури на 500 місць, адміністративний будинок, гуртожиток, 8-квартирний і 16-квартирний житлові будинки, двоє дитячих ясел, хлібопекарню, магазин, колгоспну і шкільну їдальні, нрокладено 27 км водопроводу. У Вершино-Ка- м янці працюють три бібліотеки з фондом 14,5 тис. книг, дільнична лікарня на 50 ліжок, пологовий будинок. Є комбінат побутового обслуговування, стадіон.
За досягнення у сільськогосподарському виробництві і перемогу в соціалістичному змаганні на честь 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції колектив колгоспу нагороджено пам'ятним Червоним прапором ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС. Понад 100 трудівників відзначені урядовими нагородами за успіхи у розвитку сільського господарства, освіти, медицини, культури. Механізатори М. Д. Мішуровський, О. А. Жаботинський, голова колгоспу П. С. Ми- хальченко, лікар О. Р. Чабаненко удостоєні ордена Леніна; бригадир тракторної бригади Й. Й. Дяченко і тракторист І. Г. Дорота - ордена Жовтневої Революції. Вершинокам'янська сільська Рада, яку протягом 11 років очолює комуністка О. І. Волошина, в 1968 році нагороджена перехідним Червоним прапором облвиконкому та обкому профспілки працівників держустанов. У Вершино-Кам'янці працюють 89 комуністів і 140 комсомольців.
Село згадується вперше в письмових джерелах 1754 року як слобода Новослобідського козацького полку, підпорядкована фортеці св. Єлисавети.
На початку лютого 1918 року у Вершино-Кам'янці встановлено Радянську владу. У 1926 році організовано машинно-тракторне товариство «Червоний колос», а через два роки - три ТСОЗи.
Під час Великої Вітчизняної війни 427 жителів села брали участь у боях проти гітлерівських загарбників, 272 з них загинули, 185 нагороджені бойовими орденами і медалями. Уродженець села І. І. Іщенко - повний кавалер ордена Слави. 300 воїнам Червоної Армії, які віддали
життя за визволення Вершино-Кам'янки від фашистських окупантів, споруджено тут пам'ятник.

Сучасна карта - Вершино-Кам'янка