Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Добре

ДОБРЕ село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км на північ від районного центру і за 28 км від залізничної станції Підгородня на лінії Одеса - Харків. Населення - 1205 чоловік, з них болгар - 66,8 проц., українців - 27 проц., молдаван -3,4 проц., росіян, білорусів та інших національностей - 2,8 процента.
В селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Димитрова, за яким закріплено 3595 га сільськогосподарських угідь, з них 3314 га орних земель. У господарстві успішно розвивається хліборобство. Серед зернових культур переважають озима пшениця, кукурудза, серед технічних - цукрові буряки та соняшник. Розвинуте бджільництво. За високі показники в праці 86 трудівників села відзначені нагородами, в т. ч. комбайнер П. Я. Стойков - орденом Леніна, 4 колгоспники - орденом Трудового Червоного Прапора.
У Доброму працює середня школа, в якій 24 вчителі навчають і виховують 320 учнів, будинок культури, при якому на громадських засадах відкрито історико-краєзнавчий музей, бібліотека з фондом 9,9 тис. книг, дитячі ясла, фельдшерсько-акушерський пункт, біолабораторія, їдальня, п'ять магазинів, швейна майстерня, поштове відділення. Село майже повністю оновлене. За останнє десятиріччя зведено 186 будинків. У Доброму 36 спеціалістів з вищою і середньою спеціальною освітою.
Дві партійні організації об'єднують 37 комуністів, дві комсомольські - 123 члени ВЛКСМ. Колгосп ім. Димитрова - колективний член Товариства радянсько-болгарської дружби, підтримує дружні зв'язки з кооперативом «VII конгрес БКП» м. Балчика Толбухінського округу НРБ.
Село заснували на початку XX ст. болгари з сусідньої Вільшапки, які мали тут земельні наділи.
У Доброму в лютому 1918 року обрано Раду селянських депутатів.
З перших днів Великої Вітчизняної війни на захист Батьківщини стали 128 жителів Доброго, 59 з них загипули на фронтах. Над братською могилою височить пам'ятник радянським воїнам, які полягли під час визволення села.

Сучасна карта - Добре