Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Крутеньке

КРУТЕНЬКЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 22 км на північ від районного центру і за 30 км від залізничної станції Голованівськ. Населення - 1454 чоловіка.
У селі розміщена центральна садиба колгоспу «По шляху Леніна», за яким закріплено 2329 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2252 га орної землі, 60 га саду, 16 га пасовищ, 47 га лісонасаджень. Виробничий напрям -
рільництво, ще розвинуте м ясо-молочне тваринництво. За трудові успіхи в сільськогосподарському виробництві 13 колгоспників відзначені урядовими нагородами, в т. ч. орденом Леніна - бригадир рільничої бригади М. С. Пашенюк і завідуючий молочнотоварною фермою Ф. П. Піддубняк. У Крутенькому діє відділок Перегонівського бурякорадгоспу, який спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур.
У середній школі 17 вчителів навчають 230 дітей. Є будинок культури на 360 місць, бібліотека з фондом 7,6 тис. книг, медпункт, 3 магазини. Дві партійні організації об'єднують 38 комуністів, комсомольська - 58 членів ВЛКСМ.
Село виникло в середині XVIII століття.
На початку березня 1918 року в Крутенькому обрано Раду селянських депутатів.
Близько 500 жителів у роки Великої Вітчизняної війни перебували в лавах Червоної Армії, з них 112 нагороджені орденами і медалями за мужність і відвагу, проявлені в боях. Під час тимчасової окупації в Крутенському лісі діяв партизанський загін «Південний». У селі встановлено пам'ятник 124 загиблим односельцям.

Сучасна карта - Крутеньке