Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дружелюбівка

ДРУЖЕЛЮБІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Сухому Ташлику, за 7 км на схід від районного центру і за 33 км від залізничної станції Помічна. Населення - 803 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Ва- силівка, Олександро-Завадське, Скопіївка, Шевченка.
У Дружелюбівці міститься центральна садиба колгоспу «Дружба», за яким закріплено 6622 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 6081 га орної землі. Виробничий напрям господарства - хлі
боробство і тваривпицтво. За доблесну працю 109 передовиків відзначені урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєні бригадир комплексної бригади В. С. Гнидюк, чабан Ф. Д. Польовик, тракторист І. С. Юденко, свинарка М. Ф. Масловська. 5 колгоспників нагороджені орденом Трудового Червоного Прапора, 25 - присвоєно звання ударника комуністичної праці.
Працюють середня школа, де 17 вчителів навчають 206 дітей, бібліотека з фондом 12,3 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, два магазини. У партійній організації - 71 комуніст, у комсомольській - 49 членів ВЛКСМ.
Поселення на території сучасного села засноване у 20-х роках XVIII ст. переселенцями з Сумського повіту Харківської губернії і складалося з хуторів Семенівки, Крамарового, Клипа- цького, Супрунова.
На початку березня 1918 року в Дружелю- бівці встановлено Радянську владу.
191 житель воював на фронтах Великої Вітчизняної війни, 158 з них загинули, 147 нагороджено орденами і медалями. В селі споруджено пам'ятник воїнам, які полягли смертю хоробрих під час його визволення.

Сучасна карта - Дружелюбівка